Innowacyjny nadruk UV na szkle

Dlaczego wybrać nadruk UV na szkle w „POS system” ?

Nasza firma oraz nasi specjaliści w druku UV przykładają bardzo dużo uwagi do wykonywanego produktu. Wkładamy wszystkie nasze siły w to, aby druk był wysokiej jakości, estetyczny i na jak najwyższym poziomie.

Jeżeli pragniesz wykonać panele kuchenne lub łazienkowe z nadrukiem to trafiłeś idealnie!

Skontaktuj się z nami i napisz jaki nadruk cię interesuje, a my jak najszybciej zrobimy ci wycenę i przystąpimy do pracy.

 

Na czym polega technologia druku UV?

Nie będziemy ukrywać, że druk na szkle jest wymagającym i niestety trudnym zadaniem ponieważ w tym procesie jest utrudniona przyczepność farby do podłoża. Aby taki nadruk trzymał się powierzchni, należy użyć specjalistycznych primerów, które umożliwiają przyczepność cząsteczek do szkła.

Po odpowiednim przygotowaniu szkła pod druk przechodzimy do procesu nadrukowywania wybranej grafiki, która jest w trakcie utrwalana światłem UV. Przy głowicach drukarki znajdują się dwie lampy LED emitujące promieniowanie ultrafioletowe, które rozpoczyna proces tzw. polimeryzacji nadrukowanego tuszu. W tym procesie z użyciem światła ciekłe polimery twardnieją i pozostawiają na materiale trwałą warstwę.

Po nadrukowaniu grafiki, zabezpieczamy druk białym lakierem, co powoduje, że nadruk jest bardziej wyrazisty i wytrzymalszy.

Bezpośredni nadruk na szkle gwarantuje Wam wysoką jakość oraz wytrzymałość produktu na lata.

 

Zalety drukowania na szkle:

Oczywiście nadruk UV na szkle ma pełno zalet o których powinniście wiedzieć, a oto kilka z nich:

  • wysoka jakość dzięki wysokiej rozdzielczości zdjęć,
  • dodaje charakteru w wystrojach pomieszczeń,
  • jest trwały oraz odporny na różne warunki atmosferyczne – szklane panele można wykorzystywać na zewnątrz,
  • nadruk jest bezwonny, dlatego można stosować wewnątrz pomieszczeń,
  • oddaje nasycenie kolorów, przez co nadruk jest wyrazisty, a nie przygaszony,
  • możemy nadrukować wszystko co nam się podoba- ogranicza nas tylko wyobraźnia,
  • panele szklane nie posiadają fug tak jak jest w przypadku płytek, dlatego są łatwiesze w utrzymaniu czystości.

 

O czym należy pamiętać?

Należy pamiętać, że możemy nadrukować na szkle ( i innych powierzchniach) wszystko co da się narysować. Również wykonujemy nadruki zdjęć, które pochodzą z waszym prywatnych galerii, jednak takie zdjęcie musi być wysokiej jakości, aby wyglądało ładnie i estetycznie po wykonaniu nadruku.

Nasza firma wykonuje usługi solidnego nadruku UV na: frontach szafek, szklanych panelach, kasetonach, obrazach, zabudowach ściennych, blatach, witrynach, lustrach, elementach dekoracyjnych wewnętrznych oraz zewnętrznych, balustradach, kabinach oraz na każdym innym materiale lub wyrobie o płaskiej powierzchni.